Apartamenty Dębina i Poddąbie

Domki w Dębinie Apartamenty w Dębinie Apartamenty w Poddąbiu

Atrakcje w okolicy

Słowiński Park Narodowy
Skarb przyrody wybrzeża, będący w czołówce najpiękniejszych polskich parków narodowych. Obejmuje Nizinę Gardeńsko Łebską, Mierzeję Łebską oraz liczne, piękne jeziora: Gardno, Łebsko, Jezioro Smołdzińskie, Dołgie Wielkie i Dołgie Małe. W roku 1977 UNESCO włączyło park do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery.

Wieża widokowa na wzgórzu Rowokół
Wzniesienie polodowcowe w pobliżu Smołdzina położone w Słowińskim Parku Narodowym. Obecny na najstarszych mapach istotny punkt nawigacyjny, widoczny dla żeglarzy. Przez Kaszubów uznawany niegdyś za świętą górę, obecny w mitach i legendach.Ruchome wydmynajwiększa atrakcja Słowińskiego Parku Narodowego. Zajmują około 500 ha powierzchni parku i posuwają się z prędkością do kilkunastu metrów rocznie. Stanowią licznie uczęszczane szlaki turystyczne.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Dziesięciohektarowy obszar pozostałości po Kaszubach. Można obejrzec chalupy, obory, stodoly, piece chlebowe oraz inne pamiątki po Słowińcach. Nie lada gratką jest uczestnictwo w dorocznym „czarnym weselu”, poznanie tradycji kaszubskiej oraz obejrzenie specyficznej architektury obiektów o układzie szachulcowym. Warto zwiedzic też Swołowo- Stolicę Krainy w Kratę.

Latarnia morska w Czołpinie
Wzniesiona w 1875 roku na wysokiej wydmie Słowińskiego Parku Narodowego. W latarni znajduje się wyprodukowane we Francji w 1926 roku urządzenie optyczne ( soczewka bębnowa zestawiona z czterdziestu trzech pierścieni pryzmatycznych).

Gardno
Jezioro przybrzeżne wchodzące w skład Słowińskiego Parku Nardowowego, o powierzchni 2469 ha i głębokości 2,6 m. To idealne miejsce do uprawiania turystyki kwalifikowanej, co roku przyciąga rzeszę windsurfingowców, żeglarzy i wędkarzy.

Łebsko
Jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, trzecie pod względem powierzchni jezioro w Polsce. Północny brzeg jeziora stanowi Mierzeja Łebska z ruchomymi piaskami. Jezioro powstało w wyniku podniesienia poziomu morza i zalania łąk, posiada połączenie kanałowe z jeziorami Gardno i Sarbsko.

Ratusz w Słupsku
Neogotycka siedziba władz miasta. Pokonaj 180 stopni (56 m wysokości) wspinając się na wierzchołek wieży widokowej Słupska. W drodze na platformę widokową obejrzyj wystawę zdjęc przedwojennego miasta. Miłośnicy zabytków będą mieli szansę poznania mechanizmu zegara ratuszowego.

Kościół Mariacki w Słupsku
Wzniesiony został w XIII wieku zgodnie ze stylem gotyckim, w kolejnych latach ulegał przebudowom. Wewnątrz podziwiac można ciekawą, barokową ambonę, gotycką grupę pasyjną oraz współczesne witraże.

Baszta Czarownic w Słupsku
Wzniesiona w latach 1411-1415. Pierwotnie baszta obronna została przebudowana na więzienie dla kobiet posądzonych o czary. Archiwalne źródła mówią o straceniu w niej 18-stu kobiet. Obiekt nad rzeką Słupią należy do najstarszych architektonicznych zabytków miasta. Aktualnie w baszcie znajduje się galeria w której organizowane są wystawy artystyczne.

Zamek Książąt Pomorskich
Renesansowa budowla usytowana w sąsiedztwie Słupi, na terenie dawnego grodu słupskiego. W przeszłości zamek stanowił rezydencję rodu Gryfitów, a jego budowę rozpoczął w 1507 roku Bogusław X, książę pomorski. Obecnie w zamku znajduje się Muzeum Pomorza Środkowego.

Promocje Atrakcje turystyczne Trasy rowerowe